8 Mayıs 2016 Pazar

256) Önemli Bir Astroloji Olayı...


9 Mayıs'ta yüzyılımızın en önemli olaylarından biri gerçekleşecek; Merkür Güneş'in kalbine geçecek ve belli bir saat diliminde orada kalacak. Bu olay çok önemli kapılar aralayacak..

9 Mayıs Pazartesi günü gökyüzünde nadiren gerçekleşecek olan bir olay meydana gelecek. Her türlü yazılı, sözlü, görsel iletişimi simgeleyen Merkür; Dünya ile Güneş''in arasından geçiş yapacak. Bir yüzyıl içinde bu olay sadece 13 defa meydana gelir, bakın bir yüzyıl diyorum. Bu yüzden 9 Mayıs günü gökyüzü açısından tarihi günlerden birine tanıklık edecek demek pek de hatalı olmaz. Bu geçiş esnasında Merkür tam olarak Güneş'in kalbinde olacak  buna CAZİMİ denir.. 9 Mayıs günü gerçekleşecek olan Merkür'ün Güneş'in kalbinde olma olayının etkisi tam bir sene boyunca hissedilecek.

BU SAATLERİ NOT ALIN
Bir gezegenin Güneş'in kalbinde olması, Güneş ile bir gezegenin aynı burçta-aynı derecede-aynı dakikada yer alması demektir. Güneş yaşam veren olduğu için, eğer bir gezegen Güneş'in kalbinde olursa, evrende bir süreliğine o gezegenin dinamiği etkin oluyor demektir. Kısacası Güneş'i Kral gibi düşünürsek, Kral tahtını kısa bir süreliğine Merkür'e bırakıyor diyebiliriz.
Merkür, Güneş'in kalbinde olacağı için,  her türlü konuda bir şeyler yapmak için evrenin en doğru zamanı olduğunu gösterir. Merkür'ün Güneşin kalbinde olma hali 9 Mayıs günü aslında tamamında gözlemlenecek ama tam saat olarak 17:12 ile 10 Mayıs 07:41 saatleri arasında gerçekleşecek. Bu saatleri not alın hemen! Neden mi ?

NE DÜŞÜNDÜĞÜNÜZE DİKKAT EDİN!
Merkür'ün Güneş'in kalbinde olması, evrenle olan iletişim bağının eksiksiz, tam bir şekilde gerçekleşeceğini gösterir. Evrenin sizin isteklerinizi net bir şekilde duyacağına işarettir, bu saatler arasında ağzınızdan çıkana, ne düşündüğünüze dikkat! Gerçekleşebilir. Bu saatler arasında, zihninizi boşaltıp isteklerinizi, dileklerinizi, ihtiyacınız olan şeylere odaklanın, tam, eksiksiz ve net bir şekilde! Evrenin bu açık kapılarını her zaman bulamazsınız. böyle zamanları iyi değerlendirmek lazım. Bu etkileşim BOĞA burcunda olacağından dolayı, belki finans, parasal konular, ekonominiz için bir şeylere odaklanırsınız veya işin içinde Venüs'te olacağından belki aşk-meşk konuları. Kim bilir?

Yapabiliyorsanız dua etmek, belki de isteklerinizi not almak yada size özel bağlantı kurma şekliniz nasılsa onu yapın. Veya belki de yazarsınız ve bir yerlere asarsınız… Artık orası size kalmış, evrenle direkt bağlantıda olacaksınız, bu şansı bu saatler arası çok iyi değerlendirin.

Bu sefer ki geçişin bir diğer önemli özelliği ise bizim için, Türkiye'den gözlemlenebiliyor olması. Çünkü daha önce ki  2006 yılında olmuştu, Türkiye'den gözlemlenememişti.
Bir sonra ki bu geçiş 11 Kasım 2019 yılında gerçekleşecek.

Evrenin arada bir olan açık kapılarını iyi yakalamak ve değerlendirmek gerek :) Herkesin dilekleri gerçek olsun inşallah.Dua önerim;Peygamberimize bolca salavat, 11 ihlas 1 Fatiha ve yine bolca salavat.  Sevgilerimle..

  • Merkür 2016 yılında hangi tarihlerde gerileyecek?
   İlk gerileme; 5 ocak 2016 Merkür Kova burcunda gerilemeye başlıyor, 25 Ocak 2016 'da Oğlak burcunda ileri hareketine başlıyor..
   İkinci gerileme;2 Mayıs 2016'da Merkür Koç burcunda gerilemeye başlıyor, 22 Mayıs 2016'da hala Koç burucndayken ileri hareketine başlıyor..
   Üçüncü gerileme; 2 Eylül 2016'da Başak burcunda gerilemeye başlıyor, 22 Eylül 2016'da hala Başak burcunda ileri hareketine başlıyor..
   Dördüncü gerileme; 19 Aralık 2016 tarihinde Oğlak burucnda gerilemeye başlıyor, 8 Ocak 2017 tarihinde Oğlak burcunda ileri hareketine başlıyor..

2 yorum:

 1. Alara abla sen çok iyi kalplisin bizleride bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederiz herkes adına ben edeyim dedim. Nasıl dua edip dileğimizi istemeliyiz ben bu konularda braz acemiyim de ablacığım. Saygı ve sevgilerimle.

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim canım. O sizin kalbinizin güzelliği, güzel bakan güzel görür :) Pazartesi günleri dualarımızın makamına daha çabuk ulaştığı söyleniyor. Günü ve geceyi iyi değerlendirmekte fayda var. Peygamberimiz bir çok yerde bana salavat getirmezseniz dualarınız Allaha ulaşmaz diyor. Bir çok yerde de iki salavat arasında edilen dualar kabul olur denilmekte. Bu kurala dikkat edersek dileklerimiz daha çabuk kabul görecektir inşallah...Sevgiyle kalın...

  YanıtlaSil